Opowiadania science fiction

Opowiadania science fiction Literacka twórczość Łukasza Migury. Powieści oraz opowiadania utrzymane w klimacie postapokaliptycznego science-fiction. Steampunk i dieselpunk w pigułce.

Jestem dwudziestosiedmioletnim mieszkańcem Śląska, który wciąż wierzy, że w Polsce można spełniać marzenia. A co więcej, że na tych marzeniach można zarobić.

W mojej twórczości chcę pokazywać światy prawdopodobne. Dla wielu wizje prezentowane w tekstach mogą wydać się nierzeczywiste, antyutopijne. Jednak moim zdaniem nie jesteśmy w stanie przewidzieć, którą drogą podąży gatunek ludzki.

Sen o wolnym świecie – do pewnego momentu mój sztandarowy projekt – to nie tylko sci-fi. Historia ta jest jedną z wizji możliwego rozwoju naszej planety. Tak naprawdę większość, jeśli nie wszystkie zrealizowane do tej pory pomysły, a także te, wciąż istniejące wyłącznie w mojej głowie, zawierają w sobie zarysy jakiegoś akceptowalnego dla Ziemi scenariusza.

Szczegóły bloga lukaszmigura.com:

Komentarze:

Dodaj swój komentarz »

Podlinkuj bloga lukaszmigura.com:

Opowiadania science fiction

Odwiedziny robotów:

Odwiedziny yahoo 54 Odwiedziny googlebot 13

Zobacz podobne blogi w tej kategorii:

 • Chmurnoryjność w niszowej ariergardzie sztuk i sztuczek - teksty rozmaite o mnie i moich działaniach - bloog.pl »

  Chmurnoryjność w niszowej ariergardzie sztuk i sztuczek Witam dzisiaj
  się urodziłem
  Arkadiusz R.
  Skowron z tej strony
  i z tamtej
  jest i zerka
  bez znaków przestankowych
  jednym zdaniem oPUENTAny
  (wielokrotnie

  Data dodania: 27 03 2010 · szczegóły wpisu »
 • Carlos Ruiz Zafon »

  Blog poświęcony Carlosowi Ruiz Zafónowi - popularnemu hiszpańskiemu pisarzowi, autorowi takich dzieł jak "Cień Wiatru", "Gra Anioła", "Marina". Strona przedstawia wydane w Polsce utwory pisarza, aktualne informacje o now

  Data dodania: 26 11 2010 · szczegóły wpisu »
 • Absintiala »

  Absintiala to fiszki z potworami i dziwolągami w wysadzanym klejnotami puzderku. Egzotyczne bestiarium i kieszonkowy gabinet osobliwości. Pewnego rodzaju fantastyka. Opowiada się tam o nieznanych monstrach oraz istotach anielskich, a także o dziwnych

  Data dodania: 21 05 2011 · szczegóły wpisu »
 • Moja tworczość, opowiadania, grafiki. - Onet.pl Blog »

  Na tym oto blogu chciałbym podzielić się swoją twórczością... Dobra, koniec z formalnym językiem. Chciałbym umieścić tutaj swoje opowiadania, które czasem zdarza mi się napisać i grafiki, które tworzę, Mam nadzieję, że spodobają się ogółowi ludzi.

  Data dodania: 12 01 2012 · szczegóły wpisu »
 • Pudełka zapałek »

  Blog kulturalny - recenzje książek, filmów, muzyki. Nowości ze świata literatury i kina. Reportaże, powieści, dobra książka czy film na zimowy wieczór lub letnie popołudnie. Najlepsze nowości i nieco zapomniane propozycje. Znajdziecie tutaj kino amer

  Data dodania: 04 12 2015 · szczegóły wpisu »