Paweł Tadeusz Galiński - Still life

Paweł Tadeusz Galiński - Still life Nazywam się Paweł Tadeusz Galiński. Od kilkunastu lat zajmuję się malarstwem artystycznym. Na blogu prezentuję malarstwo w tematyce dominującej, nierzadko ( w wielu latach ), jedynej, jaką podejmuję. "Still life" - nie jest dla mnie popularnym, czy "modnym" zapożyczeniem z obcego języka - tak w malarstwie, jak i języku, duże znaczenie przywiązuję do treści i metafor zawartych w danym pojęciu, wizerunku, anegdocie czy artystycznej metodzie. "Still life" zawiera w sobie i tradycyjne znaczenia martwej natury, i takie, jak: "ciche życie", "życie utajone", "jeszcze żywe", "na granicy życia"..., aż po jakże tradycyjne "vanitas". Za blogu - poza szerokim wyborem moich prac - znajdziecie Państwo sporo informacji o mnie, o wydarzeniach archiwalnych i nadchodzących, a także wiele linków do stron i blogów - prezentujących zarówno inne formy mojej twórczości, jak i - jak uważam - działalność wartych polecenia artystów wielu dziedzin sztuki i kultury. Zapraszam!

Szczegóły bloga www.pawgalmal.blogspot.com:

Komentarze:

Dodaj swój komentarz »

Podlinkuj bloga www.pawgalmal.blogspot.com:

Paweł Tadeusz Galiński - Still life

Odwiedziny robotów:

Odwiedziny yahoo 37 Odwiedziny googlebot 20

Zobacz podobne blogi w tej kategorii:

 • Eugeniusz Gerlach Malarstwo »

  Blog poświęcony twórczości znanego polskiego artysty malarza Eugeniusza Gerlacha. Znaleźć tu można informacje dotyczące wydarzeń z życia artysty - wystaw, publikacji, informacji prasowych, radiowych i telewizyjnych oraz linki do stron internetowych.

  Data dodania: 01 08 2010 · szczegóły wpisu »
 • EwlieArt »

  Galeria obrazów i projektów graficznych Ewlie. Malarstwo o dowolności tematycznej.

  Aktualne inspiracje:
  Pejzaże
  Refleksje chwili
  Z cienia postaci
  Nocą
  Senne domy
  Statki donikąd
  Domowe zacisza
  Kocie

  Data dodania: 05 09 2010 · szczegóły wpisu »
 • Liga Dentystów »

  Zapraszam do zapoznania się z nowym, niecodziennym projektem komiksowym który
  ma na celu publikację oraz wypromowanie
  prac zarówno doświadczonych jak i początkujących rysowników.

  Data dodania: 15 12 2010 · szczegóły wpisu »
 • O sztuce »

  Blog Roku 2010 w dziedzinie Kultury. O sztuce - wielcy artyści, podróże artystyczne, wystawy w Polsce i na świecie, aktualności ze świata sztuki. Sztuka dawna i współczesna. Blog Justyny Napiórkowskiej.

  Data dodania: 17 03 2011 · szczegóły wpisu »
 • The Artistic Sanctorum »

  Barwy migoczące na twarzy, wyraziste spojrzenie łączące pełne kolorystycznej głębi. Tak oto kolory odzwierciedlają istotę ludzkiej duszy. Na swoim blogu przedstawiam portrety osób znanych i nieznanych, których piękno nie daje o sobie zapomnieć.

  Data dodania: 13 10 2014 · szczegóły wpisu »