Regulamin

1. Postanowienia ogólne

 1. Rejestrując się w katalogu Najlepsze-Blogi.pl, dodając do niego swoją stronę, lub korzystając z niego, akceptujesz niniejszy regulamin.
 2. Katalog powstał w celu zebrania w jednym miejscu ciekawych, często aktualizowanych i atrakcyjnych wizualnie blogów. Chcemy dać Ci wybór blogów, które odwiedzisz i na które będziesz wracać.
 3. Administrator katalogu zastrzega sobie prawo zmiany treści niniejszego regulaminu. Pytania i uwagi dotyczące funkcjonowania katalogu można zgłaszać na adres kontakt(*at*)najlepsze-blogi.pl
 4. Katalog obsługiwany jest przez firmę Krzysztof Lis PRO, ul. Skoroszewska 24/3, 02-495 Warszawa, NIP 522-264-50-13,

2. Dodawanie nowych blogów

 1. Katalog funkcjonuje bezpłatnie.
 2. Co się z tym wiąże, administrator nie gwarantuje dodania bloga do katalogu.
 3. Każdy użytkownik internetu może zgłosić swojego bloga do serwisu.
 4. Dodawanie bloga do katalogu jest bezpłatne.
 5. Wyróżnienie wpisu na liście blogów w katalogu może być płatne, lub wymagać umieszczenia zwrotnego odnośnika do katalogu na stronie bloga.
 6. Aby możliwe było dodanie bloga do katalogu, muszą zostać spełnione następujące kryteria:
  • Blog musi być w języku polskim.
  • Zawartość bloga nie może być sprzeczna z polskim prawem.
  • Nie może zawierać treści faszystowskich, rasistowskich, propagujących przemoc, wzywających do nienawiści na tle religijnym, rasowym lub wyznaniowym a także stron propagujących inne treści uznane powszechnie za naganne moralnie oraz naruszających zasady netykiety.
  • Blog nie może reklamować lub zachęcać do zakupu produktów odurzających, narkotyków, dopalaczy i innych uznane za nielegalne na terenie Polski.
  • Nie może zawierać materiałów erotycznych, chyba że zostanie dodany wyłącznie do odpowiedniej kategorii (Blogi erotyczne).
  • Opisy, słowa kluczowe oraz tytuł dodawanego bloga powinien być poprawny ortograficznie.
  • Treść bloga musi być zgodna z kategorią, do jakiej została zgłoszona.
  • Tytuł powinien składać się z od 5 do 120 znaków, natomiast opis od 300 do 2 000 znaków. Przy opisie powyżej 500 znaków możliwe jest dodanie do opisu 2 odnośników.
  • Blogokatalogi mogą być dodawane wyłącznie do odpowiedniej kategorii (Otwarte blogi - Katalogi presell)
 7. O dodaniu bloga do katalogu decyduje Administrator, o fakcie dodania bloga użytkownik zostanie powiadomiony na adres e-mail, który podał podczas rejestracji lub w formularzu dodawania bloga.
 8. Administrator zastrzega sobie prawo do usunięcia bloga z katalogu, o fakcie usunięcia bloga użytkownik zostanie powiadomiony na adres
 9. e-mail, który podał podczas rejestracji lub w formularzu dodawania bloga wraz z podaniem przyczyny usunięcia.
 10. O wyróżnieniu bloga w katalogu decyduje sam użytkownik, w zależności od tego, czy podczas zgłaszania zadeklaruje chęć umieszczenia na swoim blogu wybranego odnośnika do Katalogu. Polecam dodawanie blogów jako "Typ wpisu" wybrać <Wpis wyróżniony (wymagany odnośnik do katalogu)>, ponieważ wpis może znajdować się w 3 kategoriach, wpis będzie najwyżej w swoich podkategoriach oraz będzie wyróżniony ramką.
 11. Administrator katalogu Najlepsze-Blogi.pl zastrzega sobie prawo do wysyłania informacji o zmianach w katalogu na adres e-mail, który użytkownik podał podczas rejestracji lub w formularzu dodawania bloga, albo innej korespondencji (sporadycznie!)
 12. Katalog Najlepsze-Blogi.pl jest stroną prywatną i decydujemy o dodaniu stron na podstawie odczuć subiektywnych.
 13. Administrator katalogu nie ponosi odpowiedzialności za materiały zgłaszane przez użytkowników Najlepsze-Blogi.pl. Do zgłaszania niezgodności blogów z regulaminem służy odpowiedni odnośnik na stronie z opisem bloga.
 14. Administrator katalogu zastrzega sobie prawo do zmiany treści (tytułów, opisów, słów kluczowych) zgłoszonych wpisów spowodowanym wprowadzeniem wymagającym niezbędnych poprawek.

3. Zasady dodawania płatnych wpisów (premium)

 1. W celu zgłoszenia wpisu premium należy uiścić opłatę. Odbywa się to poprzez wysłanie SMSa o treści AP.NAJB na numer 72068 za 2,46 PLN brutto. W smsie zwrotnym otrzymasz kod, który trzeba wpisać w odpowiednim miejscu w formularzu.
 2. Płatne jest zgłoszenie bloga do katalogu i usługa jego moderacji w katalogu. Uregulowanie opłaty nie daje gwarancji dodania wpisu do katalogu.
 3. Usługa dostępna jest w sieciach T-mobile, Plus GSM, Orange, Play (+ Sami Swoi, Heyah, Tak Tak, Simplus, Orange GO, POP).
 4. Uiszczenie opłaty i wpisanie otrzymanego kodu przy zgłoszeniu nie spowoduje dodania do katalogu bloga niezgodnego z regulaminem tego serwisu.
 5. Usługę płatności obsługuje Dotpay. Przed użyciem należy zapoznać się Regulaminem Usług i Serwisów SMS.
 6. Reklamacje należy zgłaszać za pośrednictwem tego formularza.

4. Reklamacje

 1. Reklamacje co do funkcjonowania Katalogu należy zgłaszać pocztą elektroniczną na adres kontakt(*at*)najlepsze-blogi.pl . Odpowiedź na reklamację zostanie wysłana w ciągu 14 dni na adres wskazany w reklamacji lub adres, z którego reklamacja została wysłana.

Wyjaśnienia odnośnie moderacji wpisów

Celem istnienia tego katalogu jest promowanie najlepszych blogów, czyli takich, które niosą realną wartość dla czytelników!

Szansa zaakceptowania bloga znacząco zmniejsza się, jeśli blog:

 1. został zgłoszony w nieodpowiedniej kategorii katalogu,
 2. ma tylko kilka wpisów (tj. powstał niedawno),
 3. ostatni wpis miał opublikowany kilka miesięcy temu,
 4. jest tylko katalogiem do pozycjonowania (tzw. preclem) i został zgłoszony do nieodpowiedniej kategorii,
 5. został założony wyłącznie w celu promowania produktów danej firmy za pomocą programów partnerskich lub MLM (choć oficjalne blogi firmowe są jak najbardziej mile widziane).

Znacznie większą szansę na dodanie do katalogu będzie mieć blog:

 1. istniejący od co najmniej kilku miesięcy,
 2. posiadający sporo wpisów, publikowanych regularnie,
 3. atrakcyjny wizualnie i ciekawy,
 4. posiadający obok każdej zajawki na stronie głównej datę publikacji wpisu (co odróżnia blogi od wyrobów blogopodobnych),
 5. z podanymi danymi kontaktowymi do właściciela.